Hory

Čeřínek (761 m n. m.) je vrch v České republice, v Křemešnické vrchovině, mezi Hutěmi a Novým Hojkovem, asi 10 km na západ od Jihlavy a asi 5 km na východ od Nového Rychnova, ve stejnojmenném přírodním parku. Pod vrcholem se nachází lyžařský areál. Z turistického hlediska představuje jednu z významných křižovatek v oblasti rozcestí u turistické chaty pod vrcholem. Místem prochází čtveřice značených turistických tras – červená (od Cejlí na Nový Rychnov s odbočkou na vlastní vrchol Čeřínku), modrá (od Dolní Cerekve), žlutá (od Mirošova na Dolní Cerekev přes Hutě) a zelená (od Kostelce) – a cyklisty sem přivádí odbočka od cyklotrasy 5090 od Cejlí na Rohoznou.

hora

Lesy

Přírodní park Čeřínek se nachází v okrese Jihlava, východně od obce Nový Rychnov. Chráněné území bylo vyhlášeno 21. prosince 1985 s rozlohou přibližně 23 km². Je pojmenován po vrchu Čeřínek (761 m n. m.), který se zde nachází. Jeho součástí jsou hluboké převážně jehličnaté lesy, ohraničené vesnicemi Nový Rychnov, Milíčov, Hojkov, Mirošov, Dvorce, Kostelec, Dolní Cerekev a Rohozná.

Nachází se zde několik chráněných území: přírodní památky Čertův hrádek, Přední skála, Na skalce, Pod Mešnicí, a národní přírodní památka Hojkovské rašeliniště. Mezi nejvyšší vrcholy patří: Čeřínek (761 m n. m.), Huťský vrch (710 m n. m.), Na Vršku (580 m n. m.), Přední skála (712 m n. m.) a Čertův Hrádek (714 m n. m.). Dále tudy prochází naučná stezka Čeřínek, cyklotrasa 5090, červená, modrá, žlutá a zelená turistická značka a lyžařský areál.

Výlety, atrakce, zábava

V těsné blízkosti penzionu se nachází krásné louky, pastviny, potůčky a les jako stvořený k houbaření a relaxaci. Koupání: cca do 1 km je krásný koupací rybník v obci Rohozná, dále aquapark Jihlava a biotopové koupaliště Malviny Třešť, přírodní koupaliště Vyskytná u Pelhřimova. Obec Cejle nabízí sportovní vyžití na krásném multifunkčním hřišti a nově vybudovaném workoutovém hřišti.

Rozhledna a lanové centrum Křemešník.
Kulturní památka UNESCO – Telč.
Muzeum betlémů Třešť.
Hrad Roštejn
Zřícenina hradu Rokštejn
Také jsou v okolí krásná města jako je Polná, Žďár nad Sázavou (kostel Santini památka UNESCO, Zámek, … ), Dačice, Kamenice nad Lipou a nespočet krásných míst pro každodenní výlety.

Cca 800m je lyžařský vlek s kioskem kde je pro návštěvníky připravené teplé jídlo a pití.
Dále jsou zde cyklistické trasy a na své si zde přijdou i milovníci turistiky.

Aktuality

Hromada cihel

Stavba v sousedství

Byla zahájena stavba na vedlejším pozemku, proto prosíme všechny hosty o zvýšenou opatrnost, pochopení a shovívavost.

Pouťové veselí 11.-12.7.2020

Letošní pouťové veselí bylo opět ovlivněno vrtkavým počasím. I přes dešťové přeháňky si především děti užívaly veselé chvilky na pouťových atrakcích, které ovšem už nebyly tak radostné pro peněženky rodičů.

Kvadriatlon Plus – Cejle 27.6.2020

V sobotu 27.6.2020 se konal u horního rybníku XI. ročník Kvadriatlonu plus. Bližší popis a výsledky zde přineseme později. Již nyní se ale pokochejme úžasnými výkony závodníků.